I am a graphic and UI/UX designer.
At first starting to work as a professional on graphic design I recently focused mostly on UI design.
I started to get interested in user experience methodology as well as UI design and I focused to improve myself in UX design.
I am still working as a freelancer.
I am a graphic and UI designer also I am interested in UX design methodology.
I have some knowledge on HTML/CSS, WP and e-commerce
I use the profession-related programs (such as Adobe Creative Suite, Sketchapp) professionally.
By now I have served solution to mostly small and medium sized firms.
For this reason  I have some experience on doing effective work with small budgets.
If you need to help on graphic design, UI/UX design, front-end and IT, please contact me.

 

Grafik ve web arayüz (UI) tasarımcısıyım.

15 yıl önce bir yüksekokulun muhasebe bölümünden mezun olup iş arayışlarım sırasında karşılaştığım kültür-sanat vakfında gönüllü olarak çalışmaya başladığımda tanıştığım grafik tasarımı bugün profesyonel olarak yapmaya çalışmaktayım.

Bu 15 yıl içerisinde bir çok proje içerisinde, bir çok görevde yer aldım. Çeşitli sektörlerde (elektronik, tekstil, matbaa, ajans, perakende) çeşitli ihtiyaçlara yaptığım çalışmalarla cevap ararken 2010 yılı itibari ile yavaş olmayan bir şekilde kendimi kullanıcı ara yüzleri tasarlarken buldum.

Doğrusu çok güzel bir yola girdiğimi o gün anlamıştım fakat bu yolun güzel olmakla beraber her gün daha fazlasını kendine katmak zorunda olduğunun farkındalığıyla hareket etmeye çalıştım. Bu farkındalık beni kullanıcı deneyimi ile tanıştırdı.

Şu an sektörde kullanıcı deneyimi denince akla gelen belli başlı firmaların tüm yayınlarını, işlerini, workshoplarını yakından ve yerinden takip ederek, bazı zamanlar kullanıcı testlerine katılarak kullanıcı deneyimi hakkındaki bilgimi arttırmaya çalıştım.

Yaptığım çalışmalarda bu metod ve ilkelere göre tasarımlar yapmaya, müşteriyi bu yönde bilinçlendirmeye gayret gösterdim. Ara yüzü ve kullanılacak alt yapıyı hazırlayan yazılımcılara tasarımları nedenlerini anlatarak teslim etmeye, böylece onlardan da kendime bir şeyler katabilmeye, yapılan tasarımın kodlamaya uygunluğunu maksimuma getirmeye özen gösterdim.

Şu aşamada  destek almak isteyen firmaların iletişime geçmeleri önceliğimdir.

Tanışabilme ve kendimi daha iyi anlatabilme dileğimle…